על מערכי הפעילות

ממש כמו אותיות שלובשות אלף ואחת צורות, כך גם מפגשים עם אנשים מניבים אלף חוויות. בית לעברית מבקש לזמֵן אליו את הכול לשיטוט בעולם של שפה, מילים, תרבות ועם.

אין זה ביקור מנומס של קפה ועוגה, זו הזמנה אמיתית לשיטוט ולמגע. כל אורח נעשה בן בית מיד, בין שהגיע מקריית מלאכי, מלוס אנג’לס או מהרחוב ליד. כי העברית כאן תלבש ותפשוט צורה לפי המתבונן בה, ויתרה מזו – העברית תזמין כל אחד ואחד לגלות אותה מחדש, לחוות, למשש, להקשיב, להביט ולהתמצא בה.

כל מי שיעבור כאן יוכל להשאיר בה חותם.
כאן אין שלטי “אסור לגעת”, להפך – נא למַשמֵש בה, כולם!


בית לעברית
מציע עשרות נקודות חיבור בחמישה חדרים, אפשרויות גילוי בלתי נגמרות, חגיגה של חושים. בכל חדר תוכלו לפגוש את העברית מזווית שונה מעט. תוכלו לראות אותה, להקשיב לה, ליצור בה ואפילו לגעת בה. זה לא מוזיאון, זה בית. אז בואו, היכנסו, הַרגישו בבית.

בית לעברית יפעל בשני מערכים:

א. בואו לגעת בעברית: העברית היא עולם ומלואו, אבל אנחנו נציג אותה בבית. חמישה חדרים וגן ציבורי יזמינו את הקהל להיכרות מחדש, למפגש נטול גבולות בתוך רגע אישי ואינטימי. כל אחד מהחדרים יציע מפגש אחר מבחינת האווירה, הצבע, המגע והצלילים. כל חדר יאתגר אחרת את החושים ואת המחשבה, וכל ביקור עשוי להתגלגל באופן מיוחד משלו. כל ביקור יהיה, בעצם, גם הזמנה לביקור חוזר.

ב. בואו לחגוג עם העברית: העברית היא חוויה אישית, אבל לא פחות מכך אוצר תרבותי משותף, מתפתח ופורח. בית לעברית יחגוג את האוצר הזה בשלל אירועים ייחודיים: מכנסים עיוניים ועד ערבי פואטרי-סלאם, מסדנאות לתלמידים ועד מופעים של אומני שפה. חוגים, הרצאות ואפילו חגים עבריים שלא הכרנו כמותם.
בית לעברית יציע מקום מפגש לקהילות שוחרות שפה ותרבות עבריות ויפנה לציבור הרחב – כל מבקר על פי טעמו, מאווייו וכישוריו.

 

 

בית לעברית ייטול חלק פעיל בפעפוע המתמשך של השפה ויוציא לאור פרסומים חדשים וישנים ברשת ובדפוס: כתבי עת, קטלוגים, ניוזלטרים, ספרים ועוד.

 

 

WordPress Video Lightbox Plugin